Top phone2x 0151 625 5579 Top email2x Email us Top search2x Basket Login Join
Home / Events
Home / Events

Events

April 2024

Thursday 18th12:30 - 14:0012:30 - 14:00 Ladies lunch Entertainment
Thursday 18th14:00 - 16:0014:00 - 16:00 Radio Sailing 2024 Club Racing Lake
Thursday 18th18:0018:00 Team Racing Coaching (Fevas) Team Racing
Thursday 18th19:0019:00 W3 GP 14 Club Racing Lake
Friday 19th14:0014:00 Illusion Class
Friday 19th18:0018:00 W5 & W6 Coached Racing - Fevas Club Racing Lake
Friday 19th18:0318:03 W5 & W6 Coached Racing - Optimist Club Racing Lake
Saturday 20th10:00 - 12:3010:00 - 12:30 Adult Novice Coaching Training
Sunday 21st09:0009:00 Spring 3 & 4 St/Hi/Fa/IC Club Racing
Sunday 21st09:4509:45 Spring Tide 3 & 4 Fast Handicap (T) Club Racing
Sunday 21st09:4809:48 Spring Tide 3 & 4 Slow Handicap (T) Club Racing
Sunday 21st12:30 - 15:3012:30 - 15:30 Sailing Celebration Party Provisional Entertainment
Tuesday 23rd19:0019:00 W4 & W5 Solo Club Racing Lake
Tuesday 23rd19:0419:04 W4 & W5 Laser / Laser R Club Racing Lake
Tuesday 23rd19:0719:07 W4 & W5 Illusion Club Racing Lake
Wednesday 24th12:30 - 14:0012:30 - 14:00 Gentlemen's Lunch Entertainment
Wednesday 24th19:0019:00 W4 & W5 Fast Handicap Club Racing Lake
Wednesday 24th19:0319:03 W4 & W5 Novice Handicap Club Racing Lake
Wednesday 24th19:0619:06 W4 & W5 Slow Handicap Club Racing Lake
Thursday 25th14:00 - 16:0014:00 - 16:00 Radio Sailing 2024 Club Racing Lake
Thursday 25th18:0018:00 Team Racing Coaching (Fevas) Team Racing
Thursday 25th19:0019:00 W4 & W5 GP 14 Club Racing Lake
Friday 26th14:0014:00 Illusion Class
Friday 26th18:0018:00 W7 & W8 Coached Racing - Fevas Club Racing Lake
Friday 26th18:0318:03 W7 & W8 Coached Racing - Optimist Club Racing Lake
Saturday 27th10:00 - 12:3010:00 - 12:30 Adult Novice Coaching Training
Sunday 28th12:4512:45 Spring 5 & 6 St/Hi/Fa/IC Club Racing
Sunday 28th13:0013:00 Spring Tide 5 & 6 Fast Handicap (T) Club Racing
Sunday 28th13:0313:03 Spring Tide 5 & 6 Slow Handicap (T) Club Racing
Monday 29th20:00 - 22:0020:00 - 22:00 GC 4 Committee
Tuesday 30th19:0019:00 W6 & W7 Solo Club Racing Lake
Tuesday 30th19:0419:04 W6 & W7 Laser / Laser R Club Racing Lake
Tuesday 30th19:0719:07 W6 & W7 Illusion Club Racing Lake

May 2024

Wednesday 1st12:30 - 14:0012:30 - 14:00 Gentlemen's Lunch Entertainment
Wednesday 1st19:0019:00 W6 & W7 Fast Handicap Club Racing Lake
Wednesday 1st19:0319:03 W6 & W7 Novice Handicap Club Racing Lake
Wednesday 1st19:0619:06 W6 & W7 Slow Handicap Club Racing Lake
Thursday 2nd19:0019:00 W6 & W7 GP 14 Club Racing Lake
Friday 3rd - 5th The 75th Wilson Trophy Team Racing book
Tuesday 7th19:0019:00 W8 & W9 Solo Club Racing Lake
Tuesday 7th19:0419:04 W8 & W9 Laser / Laser R Club Racing Lake
Tuesday 7th19:0719:07 W8 & W9 Illusion Club Racing Lake
Wednesday 8th12:30 - 14:0012:30 - 14:00 Gentlemen's Lunch Entertainment
Wednesday 8th19:0019:00 W8 & W9 Fast Handicap Club Racing Lake
Wednesday 8th19:0319:03 W8 & W9 Novice Handicap Club Racing Lake
Wednesday 8th19:0619:06 W8 & W9 Slow Handicap Club Racing Lake
Thursday 9th14:00 - 16:0014:00 - 16:00 Radio Sailing 2024 Club Racing Lake
Thursday 9th18:0018:00 Team Racing Coaching (Fevas) Team Racing
Thursday 9th19:0019:00 W8 & W9 GP 14 Club Racing Lake
Friday 10th14:0014:00 Illusion Class
Friday 10th17:30 - 19:0017:30 - 19:00 Optimist Beginners Fridays (with own boats) 2024 Training
Friday 10th17:30 - 19:0017:30 - 19:00 Optimist Beginners Fridays (WKSC Boats) 2024 Training
Friday 10th18:0018:00 W9 & W10 Coached Racing - Fevas Club Racing Lake
Friday 10th18:0318:03 W9 & W10 Coached Racing - Optimist Club Racing Lake
Saturday 11th JUBILEE PURSUIT RACE All Classes (T) Club Racing
Saturday 11th09:00 - 16:3009:00 - 16:30 RYA Sail Measurers course Training
Saturday 11th19:30 - 11:0019:30 - 11:00 Safari Supper Entertainment
Sunday 12th13:1013:10 Spring 7 & 8 St/Hi/Fa/IC Club Racing
Sunday 12th13:3013:30 Spring Tide 7 & 8 Fast Handicap (T) Club Racing
Sunday 12th13:3313:33 Spring Tide 7 & 8 Slow Handicap (T) Club Racing
Monday 13th18:30 - 21:0018:30 - 21:00 ADULT Monday Night Improvers 2024 (1st Course) Training
Monday 13th18:30 - 21:0018:30 - 21:00 ADULT Monday Night RYA Level 2 (Beginners) 2024 First Course Training
Tuesday 14th19:0019:00 W10 & W11 Solo Club Racing Lake
Tuesday 14th19:0419:04 W10 & W11 Laser / Laser R Club Racing Lake
Tuesday 14th19:0719:07 W10 & W11 Illusion Club Racing Lake
Wednesday 15th12:30 - 14:0012:30 - 14:00 Gentlemen's Lunch Entertainment
Wednesday 15th17:00 - 19:0017:00 - 19:00 Wednesday Evening Junior Improvers (1st Course) 2024 Training
Wednesday 15th19:0019:00 W10 & W11 Fast Handicap Club Racing Lake
Wednesday 15th19:0319:03 W10 & W11 Novice Handicap Club Racing Lake
Wednesday 15th19:0619:06 W10 & W11 Slow Handicap Club Racing Lake
Thursday 16th12:30 - 14:0012:30 - 14:00 Ladies lunch Entertainment
Thursday 16th14:00 - 16:0014:00 - 16:00 Radio Sailing 2024 Club Racing Lake
Thursday 16th18:0018:00 Team Racing Coaching (Fevas) Team Racing
Thursday 16th19:0019:00 W10 & Mates Race GP 14 Club Racing Lake
Friday 17th14:0014:00 Illusion Class
Friday 17th17:30 - 19:0017:30 - 19:00 Optimist Beginners Fridays (with own boats) 2024 Training
Friday 17th17:30 - 19:0017:30 - 19:00 Optimist Beginners Fridays (WKSC Boats) 2024 Training
Friday 17th18:0018:00 X1 & X2 Coached Racing - Fevas Club Racing Lake
Friday 17th18:0318:03 X1 & X2 Coached Racing - Optimist Club Racing Lake
Saturday 18th10:00 - 12:0010:00 - 12:00 Saturday Morning Junior Beginners 2024 (1st Course) Training
Saturday 18th16:00 - 23:5916:00 - 23:59 Ceilidh in the Summer Paviliion Entertainment
Sunday 19th11:0011:00 Spring Lake 3 & 4 Fast Handicap (L) Club Racing Lake
Sunday 19th11:0311:03 Spring Lake 3 & 4 Novice Handicap (L) Club Racing Lake
Sunday 19th11:0611:06 Spring Lake 3 & 4 Slow Handicap (L) Club Racing Lake
Monday 20th18:30 - 21:0018:30 - 21:00 ADULT Monday Night RYA Level 2 (Beginners) 2024 First Course 2 Training
Monday 20th18:30 - 21:0018:30 - 21:00 ADULT Monday Night Improvers 2024 (1st Course) Training
Tuesday 21st19:0019:00 X1 & X2 Solo Club Racing Lake
Tuesday 21st19:0419:04 X1 & X2 Laser / Laser R Club Racing Lake
Tuesday 21st19:0719:07 X1 & X2 Illusion Club Racing Lake
Wednesday 22nd12:30 - 14:0012:30 - 14:00 Gentlemen's Lunch Entertainment
Wednesday 22nd17:00 - 19:0017:00 - 19:00 Wednesday Evening Junior Improvers (1st Course) 2024 Training
Wednesday 22nd19:0019:00 X1 & X2 Fast Handicap Club Racing Lake
Wednesday 22nd19:0319:03 X1 & X2 Novice Handicap Club Racing Lake
Wednesday 22nd19:0619:06 X1 & X2 Slow Handicap Club Racing Lake
Thursday 23rd14:00 - 16:0014:00 - 16:00 Radio Sailing 2024 Club Racing Lake
Thursday 23rd18:0018:00 Team Racing Coaching (Fevas) Team Racing
Thursday 23rd19:0019:00 X1 & X2 GP 14 Club Racing Lake
Friday 24th14:0014:00 Illusion Class
Friday 24th17:30 - 19:0017:30 - 19:00 Optimist Beginners Fridays (with own boats) 2024 Training
Friday 24th17:30 - 19:0017:30 - 19:00 Optimist Beginners Fridays (WKSC Boats) 2024 Training
Friday 24th18:0018:00 X3 & X4 Coached Racing - Fevas Club Racing Lake
Friday 24th18:0318:03 X3 & X4 Coached Racing - Optimist Club Racing Lake
Saturday 25th LADIES DAY All Classes Club Racing
Saturday 25th10:00 - 12:0010:00 - 12:00 Saturday Morning Junior Beginners 2024 (1st Course) 2 Training
Sunday 26th12:0012:00 Summer 1 & 2 St/Hi/Fa/IC Club Racing
Sunday 26th12:1512:15 Spring Tide 9 & 10 Fast Handicap (T) Club Racing
Sunday 26th12:1812:18 Spring Tide 9 & 10 Slow Handicap (T) Club Racing
Monday 27th MOSTYN RACE All Classes (T) Club Racing
Tuesday 28th - 31st10:00 - 16:0010:00 - 16:00 Whit Week Junior Training 2024 Training
Tuesday 28th19:0019:00 X3 & X4 Solo Club Racing Lake
Tuesday 28th19:00 - 21:0019:00 - 21:00 Star Committee Meeting Class
Tuesday 28th19:0419:04 X3 & X4 Laser / Laser R Club Racing Lake
Tuesday 28th19:0719:07 X3 & X4 Illusion Club Racing Lake
Wednesday 29th12:30 - 14:0012:30 - 14:00 Gentlemen's Lunch Entertainment
Wednesday 29th19:0019:00 X3 & X4 Fast Handicap Club Racing Lake
Wednesday 29th19:0319:03 X3 & X4 Novice Handicap Club Racing Lake
Wednesday 29th19:0619:06 X3 & X4 Slow Handicap Club Racing Lake
Thursday 30th18:0018:00 Team Racing Coaching (Fevas) Team Racing
Thursday 30th19:0019:00 X3 & X4 GP 14 Club Racing Lake
Friday 31st18:0018:00 X5 & X6 Coached Racing - Fevas Club Racing Lake
Friday 31st18:0318:03 X5 & X6 Coached Racing - Optimist Club Racing Lake

June 2024

Saturday 1st10:00 - 12:0010:00 - 12:00 Saturday Morning Junior Beginners 2024 (1st Course) 3 Training
Saturday 1st10:00 - 12:0010:00 - 12:00 Saturday Morning Tiddlers 2024 (1st Course) Training
Saturday 1st18:0018:00 Evening 1 St/Hi/Fa/IC Club Racing
Sunday 2nd11:0011:00 Spring Lake 5 & 6 Fast Handicap (L) Club Racing Lake
Sunday 2nd11:0311:03 Spring Lake 5 & 6 Novice Handicap (L) Club Racing Lake
Sunday 2nd11:0611:06 Spring Lake 5 & 6 Slow Handicap (L) Club Racing Lake
Sunday 2nd19:0019:00 Evening 2 St/Hi/Fa/IC Club Racing
Monday 3rd18:30 - 21:0018:30 - 21:00 ADULT Monday Night RYA Level 2 (Beginners) 2024 First Course 3 Training
Monday 3rd18:30 - 21:0018:30 - 21:00 ADULT Monday Night Improvers 2024 (1st Course) Training
Monday 3rd20:00 - 22:0020:00 - 22:00 GC 5 Committee
Tuesday 4th19:0019:00 X5 & X6 Solo Club Racing Lake
Tuesday 4th19:0419:04 X5 & X6 Laser / Laser R Club Racing Lake
Tuesday 4th19:0719:07 X5 & X6 Illusion Club Racing Lake
Wednesday 5th12:30 - 14:0012:30 - 14:00 Gentlemen's Lunch Entertainment
Wednesday 5th17:00 - 19:0017:00 - 19:00 Wednesday Evening Junior Improvers (1st Course) 2024 Training
Wednesday 5th19:0019:00 X5 & X6 Fast Handicap Club Racing Lake
Wednesday 5th19:0319:03 X5 & X6 Novice Handicap Club Racing Lake
Wednesday 5th19:0619:06 X5 & X6 Slow Handicap Club Racing Lake
Thursday 6th14:00 - 16:0014:00 - 16:00 Radio Sailing 2024 Club Racing Lake
Thursday 6th18:0018:00 Team Racing Coaching (Fevas) Team Racing
Thursday 6th19:0019:00 X5 & X6 GP 14 Club Racing Lake
Friday 7th Classic Boat Challenge (Star) Club Racing
Friday 7th14:0014:00 Illusion Class
Friday 7th17:30 - 19:0017:30 - 19:00 Optimist Beginners Fridays (with own boats) 2024 Training
Friday 7th17:30 - 19:0017:30 - 19:00 Optimist Beginners Fridays (WKSC Boats) 2024 Training
Friday 7th18:0018:00 X7 & X8 Coached Racing - Fevas Club Racing Lake
Friday 7th18:0318:03 X7 & X8 Coached Racing - Optimist Club Racing Lake
Saturday 8th10:00 - 12:0010:00 - 12:00 Saturday Morning Tiddlers 2024 (1st Course) 2 Training
Saturday 8th10:00 - 12:0010:00 - 12:00 Saturday Morning Junior Beginners 2024 (1st Course) 4 Training
Sunday 9th12:0012:00 Summer 3 & 4 St/Hi/Fa/IC Club Racing
Sunday 9th12:1512:15 Summer Tide 1 & 2 Fast Handicap (T) Club Racing
Sunday 9th12:1812:18 Summer Tide 1 & 2 Slow Handicap (T) Club Racing
Monday 10th18:30 - 21:0018:30 - 21:00 ADULT Monday Night RYA Level 2 (Beginners) 2024 First Course 4 Training
Monday 10th18:30 - 21:0018:30 - 21:00 ADULT Monday Night Improvers 2024 (1st Course) Training
Tuesday 11th09:00 - 15:0009:00 - 15:00 Environment Agency Meeting
Tuesday 11th19:0019:00 X7 & X8 Solo Club Racing Lake
Tuesday 11th19:0419:04 X7 & X8 Laser / Laser R Club Racing Lake
Tuesday 11th19:0719:07 X7 & X8 Illusion Club Racing Lake
Wednesday 12th12:30 - 14:0012:30 - 14:00 Gentlemen's Lunch Entertainment
Wednesday 12th17:00 - 19:0017:00 - 19:00 Wednesday Evening Junior Improvers (1st Course) 2024 Training
Wednesday 12th19:0019:00 X7 & X8 Fast Handicap Club Racing Lake
Wednesday 12th19:0319:03 X7 & X8 Novice Handicap Club Racing Lake
Wednesday 12th19:0619:06 X7 & X8 Slow Handicap Club Racing Lake
Thursday 13th14:00 - 16:0014:00 - 16:00 Radio Sailing 2024 Club Racing Lake
Thursday 13th18:0018:00 Team Racing Coaching (Fevas) Team Racing
Thursday 13th19:0019:00 X7 & X8 GP 14 Club Racing Lake
Friday 14th14:0014:00 Illusion Class
Friday 14th17:30 - 19:0017:30 - 19:00 Optimist Beginners Fridays (with own boats) 2024 Training
Friday 14th17:30 - 19:0017:30 - 19:00 Optimist Beginners Fridays (WKSC Boats) 2024 Training
Friday 14th18:0018:00 X9 & X10 Coached Racing - Fevas Club Racing Lake
Friday 14th18:0318:03 X9 & X10 Coached Racing - Optimist Club Racing Lake
Saturday 15th10:00 - 12:0010:00 - 12:00 Saturday Morning Tiddlers 2024 (1st Course) 3 Training
Saturday 15th10:00 - 12:0010:00 - 12:00 Saturday Morning Junior Beginners 2024 (1st Course) 5 Training
Saturday 15th18:00 - 23:0018:00 - 23:00 Summer Cocktail Party Entertainment
Sunday 16th11:0011:00 Summer Lake 1 & 2 Fast Handicap (L) Club Racing Lake
Sunday 16th11:0311:03 Summer Lake 1 & 2 Novice Handicap (L) Club Racing Lake
Sunday 16th11:0611:06 Summer Lake 1 & 2 Slow Handicap (L) Club Racing Lake
Monday 17th18:30 - 21:0018:30 - 21:00 ADULT Monday Night RYA Level 2 (Beginners) 2024 First Course 5 Training
Monday 17th18:30 - 21:0018:30 - 21:00 ADULT Monday Night Improvers 2024 (1st Course) Training
Tuesday 18th19:0019:00 X9 & X10 Solo Club Racing Lake
Tuesday 18th19:0419:04 X9 & X10 Laser / Laser R Club Racing Lake
Tuesday 18th19:0719:07 X9 & X10 Illusion Club Racing Lake
Wednesday 19th12:30 - 14:0012:30 - 14:00 Gentlemen's Lunch Entertainment
Wednesday 19th17:00 - 19:0017:00 - 19:00 Wednesday Evening Junior Improvers (1st Course) 2024 Training
Wednesday 19th19:0019:00 X9 & X10 Fast Handicap Club Racing Lake
Wednesday 19th19:0319:03 X9 & X10 Novice Handicap Club Racing Lake
Wednesday 19th19:0619:06 X9 & X10 Slow Handicap Club Racing Lake
Thursday 20th12:30 - 14:0012:30 - 14:00 Ladies lunch Entertainment
Thursday 20th14:00 - 16:0014:00 - 16:00 Radio Sailing 2024 Club Racing Lake
Thursday 20th18:0018:00 Team Racing Coaching (Fevas) Team Racing
Thursday 20th19:0019:00 X9 & X10 GP 14 Club Racing Lake
Friday 21st14:0014:00 Illusion Class
Friday 21st17:30 - 19:0017:30 - 19:00 Optimist Beginners Fridays (with own boats) 2024 Training
Friday 21st17:30 - 19:0017:30 - 19:00 Optimist Beginners Fridays (WKSC Boats) 2024 Training
Friday 21st18:0018:00 Y1 & Y2 Coached Racing - Fevas Club Racing Lake
Friday 21st18:0318:03 Y1 & Y2 Coached Racing - Optimist Club Racing Lake
Saturday 22nd Solo Open Meeting (Tide) Club Racing
Saturday 22nd10:00 - 12:0010:00 - 12:00 Saturday Morning Tiddlers 2024 (1st Course) 4 Training
Saturday 22nd10:00 - 12:0010:00 - 12:00 Saturday Morning Junior Beginners 2024 (1st Course) 6 Training
Sunday 23rd GP14 Open Meeting (Tide) Club Racing
Sunday 23rd11:0011:00 Summer 5 & 6 St/Hi/Fa/IC Club Racing
Sunday 23rd11:1511:15 Summer Tide 3 & 4 Fast Handicap (T) Club Racing
Sunday 23rd11:1811:18 Summer Tide 3 & 4 Slow Handicap (T) Club Racing
Monday 24th18:30 - 21:0018:30 - 21:00 ADULT Monday Night RYA Level 2 (Beginners) 2024 First Course 6 Training
Monday 24th18:30 - 21:0018:30 - 21:00 ADULT Monday Night Improvers 2024 (1st Course) Training
Tuesday 25th19:0019:00 Y1 & Y2 Solo Club Racing Lake
Tuesday 25th19:0419:04 Y1 & Y2 Laser / Laser R Club Racing Lake
Tuesday 25th19:0719:07 Y1 & Y2 Illusion Club Racing Lake
Wednesday 26th12:30 - 14:0012:30 - 14:00 Gentlemen's Lunch Entertainment
Wednesday 26th17:00 - 19:0017:00 - 19:00 Wednesday Evening Junior Improvers (1st Course) 2024 Training
Wednesday 26th19:0019:00 Y1 & Y2 Fast Handicap Club Racing Lake
Wednesday 26th19:0319:03 Y1 & Y2 Novice Handicap Club Racing Lake
Wednesday 26th19:0619:06 Y1 & Y2 Slow Handicap Club Racing Lake
Thursday 27th14:00 - 16:0014:00 - 16:00 Radio Sailing 2024 Club Racing Lake
Thursday 27th19:0019:00 Y1 & Y2 GP 14 Club Racing Lake
Friday 28th14:0014:00 Illusion Class
Friday 28th17:30 - 19:0017:30 - 19:00 Optimist Beginners Fridays (with own boats) 2024 Training
Friday 28th17:30 - 19:0017:30 - 19:00 Optimist Beginners Fridays (WKSC Boats) 2024 Training
Friday 28th18:0018:00 Y3 & Y4 Coached Racing - Fevas Club Racing Lake
Friday 28th18:0318:03 Y3 & Y4 Coached Racing - Optimist Club Racing Lake
Saturday 29th10:00 - 12:0010:00 - 12:00 Saturday Morning Tiddlers 2024 (2nd Course) Training
Saturday 29th10:00 - 12:0010:00 - 12:00 Saturday Morning Junior Beginners 2024 (1st Course) 7 Training
Sunday 30th11:0011:00 Summer Lake 3 & 4 Fast Handicap (L) Club Racing Lake
Sunday 30th11:0311:03 Summer Lake 3 & 4 Novice Handicap (L) Club Racing Lake
Sunday 30th11:0611:06 Summer Lake 3 & 4 Slow Handicap (L) Club Racing Lake
Sunday 30th17:3017:30 Evening 3 St/Hi/Fa/IC Club Racing

July 2024

Monday 1st18:30 - 21:0018:30 - 21:00 ADULT Monday Night RYA Level 2 (Beginners) 2024 First Course 7 Training
Monday 1st18:3018:30 Evening 4 St/Hi/Fa/IC Club Racing
Monday 1st18:30 - 21:0018:30 - 21:00 ADULT Monday Night Improvers 2024 (1st Course) Training
Monday 1st20:00 - 22:0020:00 - 22:00 GC 6 Committee
Tuesday 2nd19:0019:00 Y3 & Y4 Solo Club Racing Lake
Tuesday 2nd19:0419:04 Y3 & Y4 Laser / Laser R Club Racing Lake
Tuesday 2nd19:0719:07 Y3 & Y4 Illusion Club Racing Lake
Wednesday 3rd12:30 - 14:0012:30 - 14:00 Gentlemen's Lunch Entertainment
Wednesday 3rd17:00 - 19:0017:00 - 19:00 Wednesday Evening Junior Improvers (1st Course) 2024 Training
Wednesday 3rd19:0019:00 Y3 & Y4 Fast Handicap Club Racing Lake
Wednesday 3rd19:0319:03 Y3 & Y4 Novice Handicap Club Racing Lake
Wednesday 3rd19:0619:06 Y3 & Y4 Slow Handicap Club Racing Lake
Thursday 4th09:0009:00 Regatta 1 & 2 St/Hi/Fa/IC Club Racing
Thursday 4th14:00 - 16:0014:00 - 16:00 Radio Sailing 2024 Club Racing Lake
Thursday 4th19:0019:00 Regatta 1 & 2 Fast Handicap (L) Club Racing Lake
Thursday 4th19:0319:03 Regatta 1 & 2 Novice Handicap (L) Club Racing Lake
Thursday 4th19:0619:06 Regatta 1 & 2 Slow Handicap (L) Club Racing Lake
Friday 5th Raid on Flint Castle All Classes (T) Club Racing
Friday 5th14:0014:00 Illusion Class
Friday 5th17:30 - 19:0017:30 - 19:00 Optimist Beginners Fridays (with own boats) 2024 Training
Friday 5th17:30 - 19:0017:30 - 19:00 Optimist Beginners Fridays (WKSC Boats) 2024 Training
Friday 5th18:00 - 20:0018:00 - 20:00 WKSC Junior Regatta Club Racing Lake
Saturday 6th DSC Regatta Club Racing
Saturday 6th10:00 - 12:0010:00 - 12:00 Saturday Morning Tiddlers 2024 (2nd Course) 2 Training
Saturday 6th10:00 - 12:0010:00 - 12:00 Saturday Morning Junior Beginners 2024 (1st Course) 8 Training
Saturday 6th19:00 - 23:0019:00 - 23:00 Private Party
Sunday 7th WKSC REGATTA Club Racing
Monday 8th18:30 - 21:0018:30 - 21:00 ADULT Monday Night RYA Level 2 (Beginners) 2024 First Course 8 Training
Monday 8th18:30 - 21:0018:30 - 21:00 ADULT Monday Night Improvers 2024 (1st Course) Training
Tuesday 9th19:0019:00 Y5 & Y6 Solo Club Racing Lake
Tuesday 9th19:0419:04 Y5 & Y6 Laser / Laser R Club Racing Lake
Tuesday 9th19:0719:07 Y5 & Y6 Illusion Club Racing Lake
Wednesday 10th12:30 - 14:0012:30 - 14:00 Gentlemen's Lunch Entertainment
Wednesday 10th17:00 - 19:0017:00 - 19:00 Wednesday Evening Junior Improvers (1st Course) 2024 Training
Wednesday 10th19:0019:00 Y5 & Y6 Fast Handicap Club Racing Lake
Wednesday 10th19:0319:03 Y5 & Y6 Novice Handicap Club Racing Lake
Wednesday 10th19:0619:06 Y5 & Y6 Slow Handicap Club Racing Lake
Thursday 11th14:00 - 16:0014:00 - 16:00 Radio Sailing 2024 Club Racing Lake
Thursday 11th19:0019:00 Y5 & Y6 GP 14 Club Racing Lake
Friday 12th14:0014:00 Illusion Class
Friday 12th17:30 - 19:0017:30 - 19:00 Optimist Beginners Fridays (with own boats) 2024 Training
Friday 12th17:30 - 19:0017:30 - 19:00 Optimist Beginners Fridays (WKSC Boats) 2024 Training
Friday 12th18:0018:00 Y7 & Y8 Coached Racing - Fevas Club Racing Lake
Friday 12th18:0318:03 Y7 & Y8 Coached Racing - Optimist Club Racing Lake
Saturday 13th10:00 - 12:0010:00 - 12:00 Saturday Morning Tiddlers 2024 (2nd Course) 3 Training
Saturday 13th10:00 - 12:0010:00 - 12:00 Saturday Morning Junior Beginners 2024 (2nd Course) Training
Sunday 14th11:0011:00 Summer Lake 5 & 6 Fast Handicap (L) Club Racing Lake
Sunday 14th11:0311:03 Summer Lake 5 & 6 Novice Handicap (L) Club Racing Lake
Sunday 14th11:0611:06 Summer Lake 5 & 6 Slow Handicap (L) Club Racing Lake
Monday 15th18:30 - 21:0018:30 - 21:00 ADULT Monday Night RYA Level 2 (Beginners) 2024 Second Course Training
Monday 15th18:30 - 21:0018:30 - 21:00 ADULT Monday Night Improvers 2024 (2nd Course) Training
Tuesday 16th19:0019:00 Y7 & Y8 Solo Club Racing Lake
Tuesday 16th19:0419:04 Y7 & Y8 Laser / Laser R Club Racing Lake
Tuesday 16th19:0719:07 Y7 & Y8 Illusion Club Racing Lake
Wednesday 17th12:30 - 14:0012:30 - 14:00 Gentlemen's Lunch Entertainment
Wednesday 17th17:00 - 19:0017:00 - 19:00 Wednesday Evening Junior Improvers (2nd Course) 2024 Training
Wednesday 17th19:0019:00 Y7 & Y8 Fast Handicap Club Racing Lake
Wednesday 17th19:0319:03 Y7 & Y8 Novice Handicap Club Racing Lake
Wednesday 17th19:0619:06 Y7 & Y8 Slow Handicap Club Racing Lake
Thursday 18th12:30 - 14:0012:30 - 14:00 Ladies lunch Entertainment
Thursday 18th14:00 - 16:0014:00 - 16:00 Radio Sailing 2024 Club Racing Lake
Thursday 18th19:0019:00 Y7 & Y8 GP 14 Club Racing Lake
Friday 19th14:0014:00 Illusion Class
Friday 19th17:30 - 19:0017:30 - 19:00 Optimist Beginners Fridays (with own boats) 2024 Training
Friday 19th17:30 - 19:0017:30 - 19:00 Optimist Beginners Fridays (WKSC Boats) 2024 Training
Friday 19th18:0018:00 Y9 & Y10 Coached Racing - Fevas Club Racing Lake
Friday 19th18:0318:03 Y9 & Y10 Coached Racing - Optimist Club Racing Lake
Saturday 20th10:00 - 21:0010:00 - 21:00 Lightning Open Meeting Club Racing Lake
Saturday 20th10:00 - 12:0010:00 - 12:00 Saturday Morning Tiddlers 2024 (2nd Course) 4 Training
Saturday 20th10:00 - 12:0010:00 - 12:00 Saturday Morning Junior Beginners 2024 (2nd Course) 2 Training
Sunday 21st09:00 - 15:0009:00 - 15:00 Lightning Open Meeting Club Racing Lake
Sunday 21st10:0010:00 Summer 7 & 8 St/Hi/Fa/IC Club Racing
Sunday 21st10:3010:30 Summer Tide 5 & 6 Fast Handicap (T) Club Racing
Sunday 21st10:3310:33 Summer Tide 5 & 6 Slow Handicap (T) Club Racing
Monday 22nd18:30 - 21:0018:30 - 21:00 ADULT Monday Night RYA Level 2 (Beginners) 2024 Second Course 2 Training
Monday 22nd18:30 - 21:0018:30 - 21:00 ADULT Monday Night Improvers 2024 (2nd Course) Training
Tuesday 23rd19:0019:00 Y9 & Y10 Solo Club Racing Lake
Tuesday 23rd19:0419:04 Y9 & Y10 Laser / Laser R Club Racing Lake
Tuesday 23rd19:0719:07 Y9 & Y10 Illusion Club Racing Lake
Wednesday 24th12:30 - 14:0012:30 - 14:00 Gentlemen's Lunch Entertainment
Wednesday 24th17:00 - 19:0017:00 - 19:00 Wednesday Evening Junior Improvers (2nd Course) 2024 Training
Wednesday 24th19:0019:00 Y9 & Y10 Fast Handicap Club Racing Lake
Wednesday 24th19:0319:03 Y9 & Y10 Novice Handicap Club Racing Lake
Wednesday 24th19:0619:06 Y9 & Y10 Slow Handicap Club Racing Lake
Thursday 25th14:00 - 16:0014:00 - 16:00 Radio Sailing 2024 Club Racing Lake
Thursday 25th19:0019:00 Y9 & Y10 GP 14 Club Racing Lake
Friday 26th14:0014:00 Illusion Class
Friday 26th18:0018:00 Z1 & Z2 Coached Racing - Fevas Club Racing Lake
Friday 26th18:0318:03 Z1 & Z2 Coached Racing - Optimist Club Racing Lake
Saturday 27th10:00 - 12:0010:00 - 12:00 Saturday Morning Junior Beginners 2024 (2nd Course) 3 Training
Sunday 28th11:0011:00 Summer Lake 7 & 8 Fast Handicap (L) Club Racing Lake
Sunday 28th11:0311:03 Summer Lake 7 & 8 Novice Handicap (L) Club Racing Lake
Sunday 28th11:0611:06 Summer Lake 7 & 8 Slow Handicap (L) Club Racing Lake
Sunday 28th15:4515:45 Holiday 1 St/Hi/Fa/IC Club Racing
Monday 29th18:30 - 21:0018:30 - 21:00 ADULT Monday Night RYA Level 2 (Beginners) 2024 Second Course 3 Training
Monday 29th18:30 - 21:0018:30 - 21:00 ADULT Monday Night Improvers 2024 (2nd Course) Training
Monday 29th20:00 - 22:0020:00 - 22:00 GC 7 Committee
Tuesday 30th19:0019:00 Z1 & Z2 Solo Club Racing Lake
Tuesday 30th19:0419:04 Z1 & Z2 Laser / Laser R Club Racing Lake
Tuesday 30th19:0719:07 Z1 & Z2 Illusion Club Racing Lake
Wednesday 31st12:30 - 14:0012:30 - 14:00 Gentlemen's Lunch Entertainment
Wednesday 31st17:00 - 19:0017:00 - 19:00 Wednesday Evening Junior Improvers (2nd Course) 2024 Training
Wednesday 31st19:0019:00 Z1 & Z2 Fast Handicap Club Racing Lake
Wednesday 31st19:0319:03 Z1 & Z2 Novice Handicap Club Racing Lake
Wednesday 31st19:0619:06 Z1 & Z2 Slow Handicap Club Racing Lake

August 2024

Thursday 1st14:00 - 16:0014:00 - 16:00 Radio Sailing 2024 Club Racing Lake
Thursday 1st19:0019:00 Z1 & Z2 GP 14 Club Racing Lake
Friday 2nd14:0014:00 Illusion Class
Saturday 3rd10:00 - 12:0010:00 - 12:00 Saturday Morning Junior Beginners 2024 (2nd Course) 4 Training
Sunday 4th10:2010:20 Holiday 2 & 3 St/Hi/Fa/IC Club Racing
Sunday 4th10:3010:30 Summer Tide 7 & 8 Fast Handicap (T) Club Racing
Sunday 4th10:3310:33 Summer Tide 7 & 8 Slow Handicap (T) Club Racing
Monday 5th18:30 - 21:0018:30 - 21:00 ADULT Monday Night RYA Level 2 (Beginners) 2024 Second Course 4 Training
Monday 5th18:30 - 21:0018:30 - 21:00 ADULT Monday Night Improvers 2024 (2nd Course) Training
Tuesday 6th19:0019:00 Z3 & Z4 Solo Club Racing Lake
Tuesday 6th19:0419:04 Z3 & Z4 Laser / Laser R Club Racing Lake
Tuesday 6th19:0719:07 Z3 & Z4 Illusion Club Racing Lake
Wednesday 7th17:00 - 19:0017:00 - 19:00 Wednesday Evening Junior Improvers (2nd Course) 2024 Training
Wednesday 7th19:0019:00 Z3 & Z4 Fast Handicap Club Racing Lake
Wednesday 7th19:0319:03 Z3 & Z4 Novice Handicap Club Racing Lake
Wednesday 7th19:0619:06 Z3 & Z4 Slow Handicap Club Racing Lake
Thursday 8th14:00 - 16:0014:00 - 16:00 Radio Sailing 2024 Club Racing Lake
Thursday 8th19:0019:00 Z3 & Z4 GP 14 Club Racing Lake
Friday 9th14:0014:00 Illusion Class
Saturday 10th10:00 - 12:0010:00 - 12:00 Saturday Morning Junior Beginners 2024 (2nd Course) 5 Training
Sunday 11th11:0011:00 Autumn Lake 1 & 2 Fast Handicap (L) Club Racing Lake
Sunday 11th11:0311:03 Autumn Lake 1 & 2 Novice Handicap (L) Club Racing Lake
Sunday 11th11:0611:06 Autumn Lake 1 & 2 Slow Handicap (L) Club Racing Lake
Monday 12th - 16th10:00 - 16:0010:00 - 16:00 Summer Fun Sailing Week Training Training
Monday 12th18:30 - 21:0018:30 - 21:00 ADULT Monday Night RYA Level 2 (Beginners) 2024 Second Course 5 Training
Monday 12th18:30 - 21:0018:30 - 21:00 ADULT Monday Night Improvers 2024 (2nd Course) Training
Tuesday 13th19:0019:00 Z5 & Z6 Solo Club Racing Lake
Tuesday 13th19:0419:04 Z5 & Z6 Laser / Laser R Club Racing Lake
Wednesday 14th19:0019:00 Z5 & Z6 Fast Handicap Club Racing Lake
Wednesday 14th19:0319:03 Z5 & Z6 Novice Handicap Club Racing Lake
Wednesday 14th19:0619:06 Z5 & Z6 Slow Handicap Club Racing Lake
Thursday 15th19:0019:00 Z5 & Z6 GP 14 Club Racing Lake
Saturday 17th10:00 - 12:0010:00 - 12:00 Saturday Morning Junior Beginners 2024 (2nd Course) 6 Training
Sunday 18th09:1509:15 Holiday 4 & 5 St/Hi/Fa/IC Club Racing
Sunday 18th11:0011:00 Autumn Lake 3 & 4 Fast Handicap (L) Club Racing Lake
Sunday 18th11:0311:03 Autumn Lake 3 & 4 Novice Handicap (L) Club Racing Lake
Sunday 18th11:0611:06 Autumn Lake 3 & 4 Slow Handicap (L) Club Racing Lake
Monday 19th18:30 - 21:0018:30 - 21:00 ADULT Monday Night RYA Level 2 (Beginners) 2024 Second Course 6 Training
Monday 19th18:30 - 21:0018:30 - 21:00 ADULT Monday Night Improvers 2024 (2nd Course) Training
Monday 19th20:00 - 22:0020:00 - 22:00 GC Spare Committee
Tuesday 20th19:0019:00 Z7 Solo Club Racing Lake
Tuesday 20th19:0419:04 Z7 Laser / Laser R Club Racing Lake
Tuesday 20th19:0719:07 Z7 Illusion Club Racing Lake
Wednesday 21st17:00 - 19:0017:00 - 19:00 Wednesday Evening Junior Improvers (2nd Course) 2024 Training
Wednesday 21st19:0019:00 Z7 Fast Handicap Club Racing Lake
Wednesday 21st19:0319:03 Z7 Novice Handicap Club Racing Lake
Wednesday 21st19:0619:06 Z7 Slow Handicap Club Racing Lake
Thursday 22nd14:00 - 16:0014:00 - 16:00 Radio Sailing 2024 Club Racing Lake
Thursday 22nd19:0019:00 Z7 GP 14 Club Racing Lake
Friday 23rd14:0014:00 Illusion Class
Saturday 24th HILBRE ISLAND RACE All Classes (T) Club Racing
Saturday 24th10:00 - 12:0010:00 - 12:00 Saturday Morning Junior Beginners 2024 (2nd Course) 7 Training
Sunday 25th14:0014:00 Autumn 1 & 2 St/Hi/Fa/IC Club Racing
Sunday 25th14:3014:30 Autumn Tide 1 & 2 Fast Handicap (T) Club Racing
Sunday 25th14:3314:33 Autumn Tide 1 & 2 Slow Handicap (T) Club Racing
Tuesday 27th18:4518:45 Z8 Solo Club Racing Lake
Tuesday 27th18:4918:49 Z8 Laser / Laser R Club Racing Lake
Tuesday 27th18:5218:52 Z8 Illusion Club Racing Lake
Wednesday 28th17:00 - 19:0017:00 - 19:00 Wednesday Evening Junior Improvers (2nd Course) 2024 Training
Wednesday 28th18:4518:45 Z8 Fast Handicap Club Racing Lake
Wednesday 28th18:4818:48 Z8 Novice Handicap Club Racing Lake
Wednesday 28th18:5118:51 Z8 Slow Handicap Club Racing Lake
Thursday 29th14:00 - 16:0014:00 - 16:00 Radio Sailing 2024 Club Racing Lake
Thursday 29th18:4518:45 Z8 GP 14 Club Racing Lake
Friday 30th14:0014:00 Illusion Class
Saturday 31st10:00 - 12:0010:00 - 12:00 Saturday Morning Junior Beginners 2024 (2nd Course) 8 Training

September 2024

Sunday 1st09:3009:30 Autumn 3 & 4 St/Hi/Fa/IC Club Racing
Sunday 1st09:4509:45 Autumn Tide 3 & 4 Fast Handicap (T) Club Racing
Sunday 1st09:4809:48 Autumn Tide 3 & 4 Slow Handicap (T) Club Racing
Monday 2nd18:30 - 21:0018:30 - 21:00 ADULT Monday Night RYA Level 2 (Beginners) 2024 Second Course 7 Training
Monday 2nd18:30 - 21:0018:30 - 21:00 ADULT Monday Night Improvers 2024 (2nd Course) Training
Monday 2nd20:00 - 22:0020:00 - 22:00 GC 8 Committee
Tuesday 3rd18:4518:45 Z9 Solo Club Racing Lake
Tuesday 3rd18:4918:49 Z9 Laser / Laser R Club Racing Lake
Tuesday 3rd18:5218:52 Z9 Illusion Club Racing Lake
Wednesday 4th17:00 - 19:0017:00 - 19:00 Wednesday Evening Junior Improvers (2nd Course) 2024 Training
Wednesday 4th18:4518:45 Z9 Fast Handicap Club Racing Lake
Wednesday 4th18:4818:48 Z9 Novice Handicap Club Racing Lake
Wednesday 4th18:5118:51 Z9 Slow Handicap Club Racing Lake
Thursday 5th14:00 - 16:0014:00 - 16:00 Radio Sailing 2024 Club Racing Lake
Thursday 5th18:4518:45 Z9 GP 14 Club Racing Lake
Friday 6th14:0014:00 Illusion Class
Friday 6th18:0018:00 Z3 & Z4 Coached Racing - Fevas Club Racing Lake
Friday 6th18:0318:03 Z3 & Z4 Coached Racing - Optimist Club Racing Lake
Saturday 7th Laser Open Meeting Class
Sunday 8th13:0013:00 Autumn 5 & 6 St/Hi/Fa/IC Club Racing
Sunday 8th13:1513:15 Autumn Tide 5 & 6 Fast Handicap (T) Club Racing
Sunday 8th13:1813:18 Autumn Tide 5 & 6 Slow Handicap (T) Club Racing
Monday 9th18:30 - 21:0018:30 - 21:00 ADULT Monday Night RYA Level 2 (Beginners) 2024 Second Course 8 Training
Monday 9th18:30 - 21:0018:30 - 21:00 ADULT Monday Night Improvers 2024 (2nd Course) Training
Tuesday 10th18:4518:45 Z10 Solo Club Racing Lake
Tuesday 10th18:4918:49 Z10 Laser / Laser R Club Racing Lake
Tuesday 10th18:5218:52 Z10 Illusion Club Racing Lake
Wednesday 11th17:00 - 19:0017:00 - 19:00 Wednesday Evening Junior Improvers (2nd Course) 2024 Training
Wednesday 11th18:4518:45 Z10 Fast Handicap Club Racing Lake
Wednesday 11th18:4818:48 Z10 Novice Handicap Club Racing Lake
Wednesday 11th18:5118:51 Z10 Slow Handicap Club Racing Lake
Thursday 12th14:00 - 16:0014:00 - 16:00 Radio Sailing 2024 Club Racing Lake
Thursday 12th18:4518:45 Z10 GP 14 Club Racing Lake
Friday 13th14:0014:00 Illusion Class
Friday 13th18:0018:00 Z5 & Z6 Coached Racing - Fevas Club Racing Lake
Friday 13th18:0318:03 Z5 & Z6 Coached Racing - Optimist Club Racing Lake
Saturday 14th Match Racing Qualifier Event (Lake)
Saturday 14th19:30 - 23:0019:30 - 23:00 Private Party - Michele Noronha Private Event
Sunday 15th Price Platter (Lake)
Tuesday 17th18:4518:45 Spare Solo Club Racing Lake
Tuesday 17th18:4918:49 Spare Laser / Laser R Club Racing Lake
Tuesday 17th18:5218:52 Spare Illusion Club Racing Lake
Wednesday 18th18:4518:45 Spare Fast Handicap Club Racing Lake
Wednesday 18th18:4818:48 Spare Novice Handicap Club Racing Lake
Wednesday 18th18:5118:51 Spare Slow Handicap Club Racing Lake
Thursday 19th14:00 - 16:0014:00 - 16:00 Radio Sailing 2024 Club Racing Lake
Thursday 19th18:4518:45 Spare GP 14 Club Racing Lake
Friday 20th14:3014:30 Illusion Class
Friday 20th18:0018:00 Spare Coached Racing - Fevas Club Racing Lake
Friday 20th18:0318:03 Spare Coached Racing - Optimist Club Racing Lake
Saturday 21st RNLI New Boat Naming Ceremony & Reception Private Event
Sunday 22nd13:0013:00 Autumn 7 & 8 St/Hi/Fa/IC Club Racing
Sunday 22nd13:1513:15 Autumn Tide 7 & 8 Fast Handicap (T) Club Racing
Sunday 22nd13:1813:18 Autumn Tide 7 & 8 Slow Handicap (T) Club Racing
Thursday 26th14:00 - 16:0014:00 - 16:00 Radio Sailing 2024 Club Racing Lake
Friday 27th14:0014:00 Illusion Class
Sunday 29th11:0011:00 Autumn Lake 5 & 6 Fast Handicap (L) Club Racing Lake
Sunday 29th11:0311:03 Autumn Lake 5 & 6 Novice Handicap (L) Club Racing Lake
Sunday 29th11:0611:06 Autumn Lake 5 & 6 Slow Handicap (L) Club Racing Lake
Monday 30th20:00 - 22:0020:00 - 22:00 GC 9 Committee

October 2024

Friday 4th14:0014:00 Illusion Class
Sunday 6th12:0012:00 Autumn 9 & 10 Hi/Fa/IC Club Racing
Sunday 6th12:1512:15 Autumn Tide 9 & 10 Fast Handicap (T) Club Racing
Sunday 6th12:1812:18 Autumn Tide 9 & 10 Slow Handicap (T) Club Racing
Friday 11th14:0014:00 Illusion Class
Saturday 12th - 13th AWAY Ball
Sunday 13th11:0011:00 Autumn Lake 7 & 8 Fast Handicap (L) Club Racing Lake
Sunday 13th11:0311:03 Autumn Lake 7 & 8 Novice Handicap (L) Club Racing Lake
Sunday 13th11:0611:06 Autumn Lake 7 & 8 Slow Handicap (L) Club Racing Lake
Friday 18th14:0014:00 Illusion Class
Saturday 19th Handicap Dinghy Open Meeting (inc Falcons) All Classes (T) Club Racing
Sunday 20th Handicap Dinghy Open Meeting (inc Falcons) All Classes (T) Club Racing
Friday 25th14:0014:00 Illusion Class
Saturday 26th17:00 - 23:0017:00 - 23:00 Junior Halloween Party Entertainment
Sunday 27th11:0011:00 Frostbite 1 & 2 Fast Handicap (L) Club Racing Lake
Sunday 27th11:0311:03 Frostbite 1 & 2 Novice Handicap (L) Club Racing Lake
Sunday 27th11:0611:06 Frostbite 1 & 2 Slow Handicap (L) Club Racing Lake
Monday 28th20:00 - 22:0020:00 - 22:00 GC 10 Committee

November 2024

Friday 1st14:0014:00 Illusion Class
Saturday 2nd Firework Night Entertainment
Sunday 3rd11:0011:00 Frostbite 3 & 4 Fast Handicap (L) Club Racing Lake
Sunday 3rd11:0311:03 Frostbite 3 & 4 Novice Handicap (L) Club Racing Lake
Sunday 3rd11:0611:06 Frostbite 3 & 4 Slow Handicap (L) Club Racing Lake
Friday 8th14:0014:00 Illusion Class
Saturday 9th11:0011:00 Frostbite 5 & 6 Fast Handicap (L) Club Racing Lake
Saturday 9th11:0311:03 Frostbite 5 & 6 Novice Handicap (L) Club Racing Lake
Saturday 9th11:0611:06 Frostbite 5 & 6 Slow Handicap (L) Club Racing Lake
Friday 15th14:0014:00 Illusion Class
Sunday 17th13:0013:00 Frostbite 7 & 8 Fast Handicap (L) Club Racing Lake
Sunday 17th13:0313:03 Frostbite 7 & 8 Novice Handicap (L) Club Racing Lake
Sunday 17th13:0613:06 Frostbite 7 & 8 Slow Handicap (L) Club Racing Lake
Friday 22nd14:0014:00 Illusion Class
Sunday 24th11:0011:00 Frostbite 9 & 10 Fast Handicap (L) Club Racing Lake
Sunday 24th11:0311:03 Frostbite 9 & 10 Novice Handicap (L) Club Racing Lake
Sunday 24th11:0611:06 Frostbite 9 & 10 Slow Handicap (L) Club Racing Lake
Monday 25th20:00 - 22:0020:00 - 22:00 GC 11 Committee
Friday 29th14:0014:00 Illusion Class

December 2024

Sunday 1st11:0011:00 Frostbite 11 & 12 Fast Handicap (L) Club Racing Lake
Sunday 1st11:0311:03 Frostbite 11 & 12 Novice Handicap (L) Club Racing Lake
Sunday 1st11:0611:06 Frostbite 11 & 12 Slow Handicap (L) Club Racing Lake
Friday 6th14:0014:00 Illusion Class
Friday 6th19:00 - 22:0019:00 - 22:00 Solo Christmas Dinner
Saturday 7th - 8th19:00 - 01:0019:00 - 01:00 Falcon AGM/Dinner Class
Sunday 8th11:0011:00 Frostbite 13 & 14 Fast Handicap (L) Club Racing Lake
Sunday 8th11:0311:03 Frostbite 13 & 14 Novice Handicap (L) Club Racing Lake
Sunday 8th11:0611:06 Frostbite 13 & 14 Slow Handicap (L) Club Racing Lake
Friday 13th14:0014:00 Illusion Class
Sunday 15th11:3011:30 Christmas 1 & 2 Fast Handicap (L) Club Racing Lake
Sunday 15th11:3311:33 Christmas 1 & 2 Novice Handicap (L) Club Racing Lake
Sunday 15th11:3611:36 Christmas 1 & 2 Slow Handicap (L) Club Racing Lake
Monday 16th20:00 - 22:0020:00 - 22:00 GC 12 Committee
Friday 20th14:0014:00 Illusion Class
Sunday 22nd11:0011:00 Christmas 3 & 4 Fast Handicap (L) Club Racing Lake
Sunday 22nd11:0311:03 Christmas 3 & 4 Novice Handicap (L) Club Racing Lake
Sunday 22nd11:0611:06 Christmas 3 & 4 Slow Handicap (L) Club Racing Lake
Sunday 22nd13:30 - 15:3013:30 - 15:30 Carols Entertainment
Thursday 26th Boxing Day Race All Dinghy Classes (L) Club Racing Lake
Friday 27th14:0014:00 Illusion Class
Saturday 28th Lavinia Bowl Team Racing
Sunday 29th11:0011:00 Christmas 6 & 7 Fast Handicap (L) Club Racing Lake
Sunday 29th11:0311:03 Christmas 6 & 7 Novice Handicap (L) Club Racing Lake
Sunday 29th11:0611:06 Christmas 6 & 7 Slow Handicap (L) Club Racing Lake

January 2025

Wednesday 1st12:0012:00 New Year's Day Race Fast Handicap (L) Club Racing Lake
Wednesday 1st12:0312:03 Slow Handicap (L) Club Racing Lake
Friday 3rd14:0014:00 Illusion Super Cup Club Racing Lake
Sunday 5th12:0012:00 Arctic Series 1 & 2 All Dinghy Classes (L) Club Racing Lake
Monday 6th20:00 - 22:0020:00 - 22:00 GC 13 Committee
Friday 10th14:0014:00 Illusion Class
Sunday 12th12:0012:00 Arctic Series 3 & 4 All Dinghy Classes (L) Club Racing Lake
Friday 17th14:0014:00 Illusion Class
Saturday 18th - 19th19:00 - 01:0019:00 - 01:00 Commodore's Dinner Entertainment
Sunday 19th Start of Year Championships All dinghy classes (T) Club Racing
Friday 24th14:0014:00 Illusion Class
Sunday 26th12:0012:00 Arctic Series 5 & 6 All Dinghy Classes (L) Club Racing Lake
Thursday 30th19:00 - 21:0019:00 - 21:00 AGM Committee
Friday 31st14:0014:00 Illusion Class
© 2024 West Kirby Sailing Club powered by Sailing Club Manager